CEO'DAN MESAJ

İşimizi kablosuz endüstrisine değer katabilme üzerine inşa ettik. 1997 yılında Latin Amerika piyasasına odaklanarak bölgesel cihaz dağıtım şirketi olmaya başladık. Bugün Brightstar, kablosuz ağ operatörlerine, satıcılarına ve OEM (orjinal ekipman üreticisi) lerin ulaştıkları alanları genişletmelerine, maliyetleri azaltmalarına, pazar paylarını büyütmelerine ve rakiplerinden farklı olabilmelerine yardım eden bağımsız ve entegre hizmetler teklif eden, milyar dolarlık global bir şirkettir.

Bizler, mobil cihaz piyasasının dinamiklerini, mekanikleri ve inceliklerini anlıyoruz ve kablosuz uzmanlarının eşsiz birleşmesini, pazarda onaylanmış süreçleri ve 50 ülkeden fazla 90000 satış noktamızı içeren global yapımızı müşterilere ulaşmak için kullanıyoruz.

Çeşitli hizmet portfolyolarımız:

Katma-Değerli Dağıtım: Dünyanın en büyük mobil cihaz dağıtıcısıyız.

Tedarik Zinciri Çözümleri: Dünyanın lider cep telefonu operatörlerinin tedarik zincirlerinin tamamını ya da bir kısmını sağlıyoruz.

Cep Telefonu Koruma ve Sigorta: Dünyanın en hızlı büyüyen mobil cihaz sigorta şirketlerinden biriyiz.

Geri Satın Alma (buy back) ve Yenisi İle Değiştirme (trade in)Çözümleri : Kullanılmış cihazları geri alıp, dönüştüren ve yenilenerek, piyasaya geri yerleştiren dünya çapında lider bir şirketiz.

Çok Kanallı Perakende Satış Çözümleri : Çözümlerimiz dünyanın önde gelen perakendecilerinin sanal vitrinlerini güçlendirir. Cihazlarda, sosyal ağlarda ve online mağazalarda sorunsuz bir perakende deneyimini mümkün kılar.

Finansal Hizmetler: Yenilikçi ve özelleştirilmiş finans çözümlerimiz, akıllı telefonları milyonlara ulaştırır.

Brightstar’ın başarısını müşterileri odaklılığı ve müşterilerilerinin hedeflerilerine ulaşmasında onlarla aynı isteklilikte olması ile sağlar. Stratejimizin bir kanıtı olarak, SoftBank, daha gelişmiş hizmetler getirebilmemiz ve müşterilerimize yeni fırsatlar sunabilmemiz için 1.26 milyar dolarlık yatırım yaptı. Dünyanın lider operatörleri, üreticileri ve satıcıları; karlılıklarını artırmak ,performanslarını en şekilde kullanmak ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için Brightstar’a güvenebileceklerini biliyorlar. Sizin de onlar biri olmanızı umuyoruz.

BRIGHTSTAR HAKKINDA

Global ve yerel olarak, dünyanın lider üretici, satıcı ve operatörlerin müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için yardım ediyoruz.1997 ylında Miami’de kurulan Brightstar, 115’ten fazla ülkedeki müşterilerine ürün ve hizmetler sunar.(2011) Forbes dergisi tarafından Amerika’nın En Büyük Özel Şirketleri arasında 58. sırayı almıştır.Brightstar Türkiye ofisi, 2009 yılından beri faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin 81 ilinde, 14 satış bölgesine yayılmış 1350’den fazla perakende satış noktasına, iş ortağı olan üreticilerin ürünlerini tam zamanında ulaştırmaktadır.2017 senesinde Brightstar Türkiye, Bilişim 500, İlk Beşyüz Bilişim Şirketi sıralamasında Dağıtıcı Mobil Telekom Kategorisinde 1., İletişim Teknolojileri Şirketleri arasında ise 5. sırada yer almıştır. Bunun yanında 2016 senesinde EMEA bölgesinde Brightstar Türkiye ofisi, tüm Brightstar şirketleri arasında 2016 Yılında Bölgesel Büyümeye Yüksek Katkı Ödülü ile onurlandırılmıştır.

AÇIK POZİSYONLAR

Brightstar’da çalışmak ister misiniz? Linkedin üzerinden işlere bakabilirsiniz.